TFI – Sekta Rodzina molestuje dzieci szkolne


METODY WERBUNKU SEKTY RODZINA – PSYCHOMANIPULACJA 

Każdy człowiek może stać się ofiarą różnego rodzaju sekt, szczególnie niby chrześcijańskich i newage’owych, takich jak sekta Rodzina czyli TFI. Na terenie województwa śląskiego działa około 60-70 różnych sekt, które szeroko werbują uprawiając rzekomą promocję rodziny, profilaktykę lub fikcyjną demagogiczną psychoterapię, ustawienia rodzin, systemową psychomanipulację dla rodzin patologicznych. Najczęstszym błędem to myślenie, że sekta to jakaś dziwna grupa o jakiś egzotycznych nieżyciowych doktrynach, tymczasem sekty pokazują się od nowoczesnej strony. Działalność nowoczesnych sekt psychomanipulacyjnych jest bardzo często ukrywana pod różnego rodzaju inicjatywami czy zajęciami tzw. „edukacyjnymi” czy „pomocy rodzinie”, „coachingu”, szczególny prym wiedzie tutaj sekta Rodzina Miłości znana z bombardowania miłością podczas werbowania oraz ekscesów seksualnych.

Typową niebezpieczną psychomanipulacyjną sektą z agendy o nazwie Rodzina na Śląsku jest Śląskie Centrum Profilaktyki mające siedzibę w Chorzowie przy ulicy Grunwaldzkiej, a kierowane przez ciężkiego gatunku przywódczynię sekty Justynę Dobrzyńską-Pietrek. Psychomanipulacja tutaj jest już widoczna w samym dobrze kojarzącym się nazwisku przywódczyni sekty, a także we wcześniejszej działalności oazowej, gdzie przywódczyni zdobywała szlify jako moderatorka i animatorka. Teraz animuje i moderuje ludzkie umysły na własny rachunek, a jej sekta do której wciągnęła także uzależnionego od alkoholu męża i dwie dorastające córki doskonale prosperuje, chociaż finansuje inne agendy Rodziny. Trzeba chorzowskiej sekcie oddać, że perfekcyjnie umie wyłudzać dotacje od urzędu miasta oraz zdobywać klientów na swoje fikcyjne usługi, którzy za nauki sekty słono płacą! Sekta ta misjonuje nawet w szkołach prowadząc zajęcia dla dzieci, młodzieży i nauczycieli – tak dobrze mota ludźmi i manipuluje umysłami w celu zdobywania zysku. 

Sekta Rodzina w Szkole - Justyna Dobrzyńska Pietrek

Sekta Rodzina w Szkole – Justyna Dobrzyńska Pietrek

Inną niebezpieczną sektą z tej grupy na Śląsku jest udająca rozmaite profesjonalne terapie sekta o wdzięcznej nazwie Katowicki Instytut Psychoterapii. Jeszcze inna bardzo niebezpieczna sekta to Śląskie Centrum Profilaktyki i Psychoterapii z siedzibą w Katowicach. Chorzów to miasto ze sporym wysypem rozmaitych sekt, w tym sekty Rodzin Miłości, takiej pod nazwą Ośrodek Promocji Rodziny przy ulicy Omańkowskiej. Sekta zdobyła nawet dotacje z Urzędu Miasta Chorzów na swoją toksyczną i szkodliwą działalność. Sekty zarejestrowane jako firmy czy fundacje to nie jest nowość, wiele ze skompromitowanych wcześniej sekt z pomocą swoich nieznanych publicznie członków zakłada działalność gospodarczą lub fundację aby dobrze zarabić za swoje ideologiczne szkolenia. Pierwsze spotkanie z taką sektą nie wygląda groźnie, człowiek otrzymuje parę ogólnikowych porad, które może sobie także wyczytać w internecie. Na kolejnych spotkaniach jest namawiany na rozmaite kursy i szkolenia profilaktyczne, wciągnięcie wszystkich bliskich na konsultacje czy tranzakcje rodzinnych ustawień, całej rodziny, a nawet na pielgrzymkę, co zamaskowuje faktyczną działalność sekty, która w ten sposób omota naiwnego człowieka i całą jego rodzinę. I tak cała sekta jest ustawiona – finansowo! 

Sekta Rodzina – obecna nazwa – „The Family International” to nowy ruch religijny założony przez pastora Davida Berga w latach 60-tych XX wieku na zachodnim wybrzeżu USA. W Polsce działa pod nazwą Wspólnota Niezależnych Zgromadzeń Misyjnych „Rodzina” i znana jest z licznych Ośrodków Pomocy Rodzinie. Pierwsza założona przez Davida Berga wspólnota nosiła nazwę Nastolatki dla Jezusa (ang. Teens for Christ), stąd do dzisiaj werbuje masowo dzieci w szkołach. Dużą popularność uzyskała m.in. dzięki stałemu głoszeniu końca świata, co miało nastąpić w wyniku trzęsień ziemi (Kalifornia miała zostać pochłonięta przez ocean) i wielkiej światowej bitwy w miejscu Har-Magedon, co miało nastąpić w 1993 roku oraz upadku całego systemu ekonomicznego świata. Ugrupowanie z czasem ewoluowało – zmieniło nazwę na „Dzieci Boga” (Children of God), a sam David Berg ogłosił się ostatnim i najważniejszym prorokiem oraz przybierał nowe imiona: Mojżesz, Dawid, MO (skrót od Mojżesz) i Ojciec Święty. Stał się bardzo autorytarny i wprowadzał do wierzeń i zasad grupy coraz więcej motywów seksualnych, w tym kazirodczych i pedofilskich. Kolejna zmiana nazwy na „Rodzina Miłości” (The Family of Love) miała miejsce pod koniec lat 70-tych XX wieku, a ostatnia na Rodzina (The Family) w 1987. W organizacji istnieje 4-5-szczeblowa hierarchia.

Chorzowska sekta o nazwie Ośrodek Promocji Rodziny jest tak cwana i bezczelna, że za rzekome porady i konsultacje w siedzibie sekty przy ulicy Omańkowskiej płaci Urząd Miasta i Narodowy Fundusz Zdrowia oraz inne państwowe instytucje, które sektę finansują. Liderzy sekty mogą dobrze żyć za państwowe pieniądze na porady i konsultacje z których korzystają jedynie członkowie sekty oraz oczywiście nowo werbowane osoby będące w zainteresowaniu sekty. Jeśli ktoś jest zbyt trudny do zwerbowania, sekta wysyła go z jego problemami do psychiatry albo psychologa w innej instytucji, tak, aby nie mieć kłopotów z tymi, co przypadkiem mieli poważne problemy, a dla sekty byliby bardziej ciężarem niźli przyczyną dochodu.

Przywódczyni sekty o nazwie Śląskie Centrum Profilaktyki, ŚCP, Justyna Dobrzyńska-Pietrek, pracuje jako nauczyciel historii i wosu oraz wychowania w rodzinie, w Zespole Szkół Ekonomicznych, gdzie werbuje do sekty Rodzina młodzież o umysłach podatnych na psychomanipulację. Sekta Rodzina dba o wizerunek swoich liderów, a przywódczyni sekty Justyna Dobrzyńska Pietrek stara się przypodobać młodzieży tak, aby jak najwięcej młodych ludzi mogło zostać omotanych przez jej sektę. Dzięki poparciu uczniów ze swojej sekty zdobyła prestiżowy tytuł najlepszego nauczyciela roku 2013 w Chorzowie, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych!

Sekta Rodzina której wielką filię prowadzi Justyna Dobrzyńska Pietrek w Chorzowie znana jest z praktykowania kazirodztwa w rodzinie pomiędzy rodzicami a starszymi dziećmi, jednak sekta uważa aby wszystko odbywało się w mniej ryzykownym przedziale wiekowym, gdzie sekta nie będzie mieć zarzutu pedofilii a co najwyżej kazirodztwa i efebofilii. Miłość w Rodzinie pojmowana jest w tej sekcie jako obdarowywanie dzieci seksem przez rodziców, podczas gdy ojcowie współżyją z dojrzewającymi córkami, matki uczą seksu swoich synów. W Niemczech członkowie sekty poprzez partie polityczne domagają się legalizacji kazirodztwa! Szczególnie ładnym, atrakcyjnym kobietom oraz bardzo przystojnym mężczyznom sekta zleca werbunek seksualny w tej sekcie zwany ‚przynętą na rybkę’, gdyż zakochana w członku sekty osoba dostaje seks w zamian za nawrócenie i pracę na rzecz sekty.

W Polsce sekta Rodzina posiada centra i ośrodki w wielu miastach i zwykle mają one w nazwie „promocję rodziny”, „pomoc rodzinie”, „wsparcie rodziny”, ale także „profilaktykę” oraz „terapię uzależnień”. Nadużycia seksualne sekty Rodzina, inaczej Dzieci Bożych były wielokrotnie przedmiotem przewodów sądowych. Większość takich nadużyć pozostaje trwałą skazą w osobowości ofiar sekty tak intensywnie misjonujących na Śląsku. Sekta Rodzina, Promocji Rodziny, oskarżana jest o demoralizację dzieci i młodzieży, propagowanie niemoralnego stylu życia, uprowadzenia, molestowanie i wykorzystywanie seksualne dzieci, propagowanie kazirodztwa, produkcję filmów pornograficznych, handel dziećmi, rytualną prostytucję (nawet małych dziewczynek). Sekta Rodzina misjonuje intensywnie nie tylko na Śląsku, w Chorzowie i Katowicach, ale także posiada silne ośrodki i wpływy w Warszawie, Wrocławiu, Piasecznie, Karpaczu, Bielsku-Białej, Częstochowie, Bydgoszczy, Poznaniu, Szczecinie, Krakowie czy Gdańsku, gdzie ma centra szkoleniowe dla swoich misjonarzy bombardujących miłością przyszłe ofiary.

Jak większość sekt, „Rodzina” uznaje wszystkich, którzy są poza grupą, za królestwo szatana, które należy zniszczyć wszelkimi sposobami. Swoich adeptów izolują od dotychczasowego środowiska; zachęcając jednak do wyłudzenia jak największej ilości pieniędzy od krewnych. Werbowanie do sekty jest zupełnie podobne jak w przypadku innych sekt. „Bombardowanie” miłością, długie rozmowy o Biblii, proste recepty na życie, medytacje, pogadanki. Do tego dochodzi jeszcze rytualna prostytucja pod szyldem łowienia rybek dla Jezusa, tak chętnie uprawiana przez młodzież zwerbowaną w Chorzowie przez Justynę Dobrzyńską-Pietrek posiadającą silne zdolności uwodzenia i psychomanipulacji.

Członkowie sekty Rodziny, Promocji Rodziny – kobiety i mężczyźni – traktowani są jako „przynęty” na „ryby” – czyli osoby, które chcą „werbować” lub „nawracać”. W 1978 roku sekta Rodzin zaczęła organizować na szeroką skalę służba „prostytutek dla Jezusa”. Przynęty musiały zaspokajać wszelkie upodobania erotyczne „złowionych” ofiar. Celem „połowów” było nie tylko głoszenie Słowa Bożego, ale również zdobycie funduszy na działalność sekty oraz jej lokalnych organizacji często działających pod jakimś szyldem pomocowym, dobroczynnym. Zamężnych kobiet nie zwalniano z obowiązku uprawiania miłości seksualnej w imię Jezusa, a mężów zachęcano, by byli „alfonsami” swoich żon. Można mówić o rozpasaniu seksualnym panującym w sekcie Rodzin. Rezultatem „połowów” oraz „dzielenia się małżonkami” były liczne ciąże – antykoncepcja była i jest surowo zakazana.

Sekta Rodzina promuje życie rodzinne, swobodę seksualną oraz wielodzietność, dbając oczywiście, aby dzieci za wszelką cenę były związane z rodzinną sektą. Zakazane jest robienie badań genetycznych celem ustalenia ojcostwa dzieci pod groźbą potępienia i prześladowania przez sektę Rodzin. Problematyczne jest w tej sekcie wychowywanie dzieci. Nie są one posyłane do szkół państwowych, lecz kształcone wewnątrz sekty i poddawane jej indoktrynacji. W niektórych krajach w tym w Polsce, sekta Rodzina założyła pod szyldem szkół społęcznych swoje własne placówki edukacyjne, do których zwykle uczęszcza od kilkunastu do kilkudziesięciu dzieci. Szkoły te są reklamowane jako społeczne i przyjazne rodzinie, a dziecko w celu przyjęcia musi posiadać oboje rodziców, musi być z tak zwanej pełnej rodziny. Obcym zwykle szkoła odmawia przyjęcia dzieci, często w ostatniej chwili, tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego, co zapobiega odwołaniom.

Sekta Promocji Rodziny, z angielska TFI, działa pod nazwami różnych centrów i fundacji, w tym Fundacji Pomocy Rodzinie (FCF), Promyk Nadziei w Szczecinie, O Lepsze Jutro w Krakowie, Miłość Jest Odpowiedzią w Warszawie. Sekta w kilku krajach próbowała już zalegalizować kazirodztwo oraz pedofilię, jako rzekomy przejaw miłości Bożej w Rodzinie. W Polsce sekta szkoli się na kursach pedagogicznych i psychoterapeutycznych aby jej członkowie tworzyli centra pomocy rodzinie, ośrodki profilaktyki i terapii dla rodzin. W celu realizacji swoich zadań misyjnych sekta powołała między innymi Katowicki Instytut Psychoterapii, gdzie członkowie sekty z licencjami samodzielnie kształcą przyszłe kadry tej niebezpiecznej sekty. Członkowie sekty uwielbiają zbierać pieniądze na pomoc dla dzieci w Kambodży, Tajlandii czy Kenii, a potem za te pieniądze urządzają sobie wycieczki pedofilskie do tych krajów, znanych z masowego prostytuowania dzieci. Dają pieniądze za seks i czynią potem z dzieci swoich niewolników-misjonarzy w sekcie Rodzina.  

Justyna Dobrzyńska Pietrek - Przywódczyni sekty Rodzina w Chorzowie

Justyna Dobrzyńska Pietrek – Przywódczyni sekty Rodzina w Chorzowie

Nowe formy misjonowania i werbowania poprzez personalne organizacje zakładane przez poszczególnych członków i członkinie sekty zostały wprowadzone w ramach reformy struktury organizacji w 2010 roku. Sekta Rodzina, TFI, chwali się nowymi członkami, nowymi aktywnościami i starym programem uwodzenia! Jak piszą na swojej głównej europejskiej stronie TFI, „Choć metody i członkowie się zmienili, główne przesłanie nie uległo zmianie”. Aktualnie od 2010 roku Karen Zerby i Steve Kelly (bliżej znani pod pseudonimami, Maria Fontaine i Peter Amsterdam) pełnią główne funkcje duchowych i administracyjnych dyrektorów TFI. Kierownictwo sekty Rodzina na Europę Środkową znajduje się aktualnie w Bukareszcie w Rumunii. Sekta posiada ponad 5 tysięcy aktywnych misjonarzy – duchownych na całym świecie, kobiety są w niej na równi z mężczyznami kapłankami i werbowniczkami. Członków z nieco niższymi uprawnieniami jest przynajmniej 16 tysięcy, w tym w Polsce około 500.

Celem sekty Rodzina wedle niej samej jest: „Zapewnianie duchowego i emocjonalnego wsparcia w trudach życia codziennego. Członkowie zapewniają możliwość rozwoju duchowego poprzez środki takie jak osobiste doradztwo i coaching, grupy wsparcia, seminaria, rekolekcje oraz zachętę w razie cierpienia i trudności. Członkowie są także zaangażowani w wiele edukacyjnych i kształtujących charakter programów dla dzieci, jak również opartej na wierze instrukcji dla rodziców i wychowawców. Członkowie starają się spełniać potrzeby innych poprzez szeroki zakres działań humanitarnych, w tym pomocy kryzysowej, szkolenia wolontariuszy, poprawę zdolności produkcyjnych osób ubogich, inicjatywy edukacyjne i szkółki dla osób niepełnosprawnych, programy zrównoważonego rozwoju, koncerty dobroczynne, programy znajomości obsługi komputera, pomoc medyczną, dystrybucję żywności, uświadamianie o HIV i narkotykach, wsparcie i prewencja. Członkowie zapewniają także wsparcie duchowe i emocjonalne dla pracowników organizacji charytatywnych, zachęcają do programu odwiedzin w szpitalach, sierocińcach, obozach dla uchodźców i przytułkach dla bezdomnych.” I na tym polega istota pracy aktywistów sekciarskiej agendy, takich jak Justyna Dobrzyńska Pietrek z Chorzowa, która ze swoją sektą ŚCP i jej pomocą stara się być wszędzie, zawsze i dla wszystkich, co odnotowały lokalne portale i gazety miasta Chorzów na Śląsku!

 

W opracowaniu wykorzystano niektóre informacje ze stron, które także warto przeczytać:

http://www.thefamilyeurope.org/pl/

http://apologetyka.com/sekty/rodzina

http://www.psychomanipulacja.pl/art/rodzina-milosci-podstawowe-informacje.htm

http://wsekcie.blox.pl/2009/01/Gazeta-Wyorcza-o-Rodzinie-Milosci-cz-1.html

http://www.apologetyka.katolik.pl/inne-polemiki/sekty/189/810-ukryte-agendy-sekty-rodzina

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: